SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffeservis 10883013
nr 1088 3013
Kaffeservis
3 delar, silver, Karl Johanstil, 1910-tal, trähandtag, bruttovikt ca 1 100 g
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 6 februari 2017
kl 19:44:05
3.200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver